Szkoła i przedszkole na os. Gotyk mogą być ukończone rok wcześniej

Budowa szkoły os. Gotyk

Na zakończenie tej inwestycji niektórzy mieszkańcy północy Krakowa nie mogą się doczekać. Najdalej w 2021 roku otwarty zostanie zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Meiera na osiedlu Gotyk.

W ramach zadania wykonawca ma stworzyć budynek o powierzchni całkowitej prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych. Na trzech kondygnacjach naziemnych znajdzie się miejsce na oddziały przedszkolne oraz szkołę podstawową.

Przedszkole i szkoła na 500 osób

Jak informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, z placówki będzie mogło korzystać 500 dzieci, w tym sto miejsc przewidziano w przedszkolu.

– Oprócz sali zajęć dla przedszkolaków i uczniów klas od I do VIII w nowym kompleksie zaprojektowano też aulę, bibliotekę, salę komputerową i gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne – podkreśla Łukasz Szewczyk.

Na dachu budynku pojawią się rozwiązania, które pozwolą na obniżenie rachunków za energię eklektyczną. 132 moduły fotowoltaiczne będą w stanie wyprodukować 40 kW. Dla porównania: przeciętna moc potrzebna do funkcjonowania domu jednorodzinnego to między 10 a 15 kW.

Rozbudowana infrastruktura sportowa

W nowym zespole szkolno-przedszkolnym nie zabraknie także boiska ze sztuczną nawierzchnią, które będzie miało wymiary 20x30 m. W ramach inwestycji powstanie również plac zabaw dla najmłodszych.

– Nowa szkoła i przedszkole będą miały bardzo rozbudowane zaplecze sportowe. Jesteśmy w trakcie wykonywania dwóch sal gimnastycznych. Duża o powierzchni prawie 600 mkw. będzie służyć m.in. do gier zespołowych, stąd zdecydowaliśmy się na instalację elektronicznej tablicy wyników. Mała sala będzie miała powierzchnię prawie 140 mkw. Oprócz tego urządzone zostaną dwa pomieszczenia do zajęć rehabilitacyjnych typu fitness – wylicza dyrektor ZIM.

ZIM: Przyspieszamy z pracami

Wartość podpisanej umowy z wykonawcą wynosi 29,6 mln zł. Realizacja ma się zakończyć zgodnie z umową w 2021 roku. – Wykonujemy pewne kroki, aby inwestycję można było zakończyć już w przyszłym roku – mówi Łukasz Szewczyk.

Teraz na placu budowy prowadzone są prace związane z ociepleniem elewacji, a także wykańczany jest dach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus