Przyspieszenie w inwestycjach

To już pewne. Szybciej niż planowano zakończy się realizacja kilku inwestycji nadzorowanych przez ZIM.

– Udało się zmienić zapisy w dokumentach finansowych Miasta na naszych zadaniach i tak przeorganizować prace, że oddanie do użytku kilku naszych projektów nastąpi wcześniej niż pierwotnie zakładano – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. – Dzięki temu w przyszłym roku, jeszcze przed nowym rokiem szkolnym, zakończy się budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na os. Gotyk, a osoby z listy oczekujących na mieszkanie komunalne będą miały do dyspozycji więcej mieszkań – dodaje.

Przeprowadzone zmiany budżetowe dotyczą budowy kompleksu edukacyjnego przy ul. Meiera. Pierwotny termin zakładał zakończenie inwestycji latem 2021 roku. Nowa placówkę uda się oddać do użytku już w wakacje przyszłego roku.

O pół roku skrócono też termin oddania do użytku 165 mieszkań, budowanych w ramach osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza w Nowej Hucie. – Pierwotny termin to maj 2021 roku. Dziś wiemy, że prace zakończą się za rok – mówi Łukasz Szewczyk. Wcześniej niż zakładano zakończy się II etap budowy osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie. – 178 mieszkań oddamy do użytku nie czerwcu 2020 roku, tylko w pierwszym kwartale – zapowiada. Jeśli uwzględnimy 179 lokali w ramach I etapu tego osiedla, które będą przekazane do końca tego roku, osoby oczekujące na własne „M” będą miały do dyspozycji do końca 2020 roku łącznie 522 mieszkań.

ZIM pracuje też nad szybszym oddaniem do użytku realizowanego obecnie etapu przebudowy schroniska dla zwierząt przy Rybnej.

comments powered by Disqus