Trzy firmy chcą przebudować ulicę Klasztorną

Ulica Klasztorna fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Zarząd Inwestycji Miejskich coraz bliżej przebudowy ulicy Klasztornej.

Trzy firmy chcą przebudować ulicę Klasztorną. Najtańszą ofertę złożyła firma Instbud, która za wykonanie zadania chciałaby dostać ponad 25 mln złotych. Najdrożej swoją prace wyceniła firma Strabag, która złożyła ofertę na 37,5 mln złotych.

Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich mówi, że w budżecie miasta na zadanie zarezerwowanych jest ponad 21 milionów złotych. – To kluczowa i wyczekiwana przez mieszkańców Nowej Huty inwestycja. Dlatego będziemy szukać dodatkowych środków na sfinansowanie zadania, by jak najszybciej wyłonić wykonawcę i rozpocząć realizację projektu. Oczywiście złożone oferty poddane zostaną też analizie pod względem formalnym  – tłumaczy.

2 km wyremontowanej drogi

W ramach zadania gruntownie przebudowana ma być ulica Klasztorna na fragmencie od ulicy Żaglowej do ronda przy moście Wandy. Modernizacji poddany będzie czterokilometrowy odcinek zniszczonej drogi.

Oprócz samej rozbudowy ulicy Klasztornej, remontu doczekają się odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300-metrach lokalnych dróg.

Wybudowany zostanie odcinek ciągu pieszo-rowerowego, rozbudowie ulegną przystanki komunikacji autobusowej, a do posesji będą prowadzić przebudowane zjazdy. Pojawi się także oświetlenie. Wcześniej na kilometrowym odcinku wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna – nie tylko pod ulicą Klasztorną, ale również bocznymi ulicami.

Urzędnicy ZIM założyli, że wykonawca będzie miał dwa i pół roku, od chwili podpisania umowy, na zakończenie wszystkich prac.

comments powered by Disqus