Trwa projektowanie domu kultury w Płaszowie

Dom kultury w Płaszowie fot. Wizualizacja
Firma Ab Projekt z Krakowa za kwotę prawie 171 tysięcy złotych projektuje dom kultury w Płaszowie.

W ramach zadania przedsiębiorstwo ma przygotować dokumentację projektową i złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku, a także uzyskać zezwolenie na budowę drogi dojazdowej do nowej placówki kulturalnej.

Wszystkie dokumenty muszą być złożone do magistrackiego wydziału architektury do 17 grudnia tego roku. – Oczekujemy, że wykonawca do końca kwietnia przyszłego roku będzie miał już komplet wymaganych zgód na budowę domu kultury oraz drogi – informuje Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Nowa placówka ma powstać w rejonie ul. Gumniska w Płaszowie. Na parterze budynku znajdą się sale komputerowe, pracownie sala widowiskowa o powierzchni ok. 150 metrów z widownią na 130 osób i wielofunkcyjne pomieszczenie do zajęć edukacyjno-kulturalnych.

–Na poddaszu budynek będzie posiadał pracownie edukacyjne: muzyczną i plastyczną, z zapleczem technicznym. Piwnica przeznaczona jest na pomieszczenia socjalne i techniczne. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadbaliśmy o zaprojektowanie windy dla osób z ograniczonymi zdolnościami poruszania się – tłumaczy Jan Machowski z ZIM.

Dodatkowo, na terenie domu kultury jest przewidziane miejsce na tymczasową scenę. W ramach zagospodarowania terenu powstanie ok. 16 miejsc postojowych dla samochodów oraz zadaszona wiata z możliwością zaparkowania 26 rowerów.

comments powered by Disqus